صفحه اصلی   |     آرشیو     |    درباره ما    |    تماس با ما    |    ارسال مطالب
 

<  تمام كشاورزان ايران زير چتر نظام صنفي قرار مي گيرند   (1391/09/17)
.

          

همه شاغلان بخش کشاورزي را با دادن پروانه‌هاي فعاليت زير چتر حمايتي و هدايتي نظام صنفي قرار مي دهيم و در بدنه دولت هم به سمت اجراي اين طرح خواهيم رفت.


مديرکل دفتر امور تشکل‌هاي کشاورزي سازمان مرکزي تعاون روستايي پيش بيني کرد که
تا پايان سال يک ميليون نفر از شاغلان بخش کشاورزي به عضويت نظام صنفي کشاورزي در آمده و پروانه فعاليت بگيرند.


عبدالرضا مسلمي ‌گفت: درصدد هستيم تا
در عرض دو سال همه شاغلان بخش کشاورزي را با دادن پروانه‌هاي فعاليت زير چتر حمايتي و هدايتي نظام صنفي قرار بدهيم و در بدنه دولت هم به سمت اجراي اين طرح خواهيم رفت.


وي ادامه داد: در حال حاضر شاغلان و ذي‌نفعان نهايي نظام صنفي کشاورزي ايران بالغ بر 4.5 ميليون نفر هستند که تاکنون 500 هزار نفر از آنها موفق به اخذ پروانه کسب شده‌اند و پيش‌بيني ما اين است که تا پايان برنامه پنجم توسعه تمام شاغلان خدماتي غير بهره‌بردار به عضويت نظام صنفي کشاورزي درآيند.

وي از عضويت يک ميليون شاغل بخش کشاورزي در نظام صنفي کشاورزي تا سال 91 خبر داد و گفت: به دليل آنکه بخشي از کارهاي حمايتي و هدايتي افراد واجد شرايط براي عضويت در ستادهاي اداري در دست پيگيري است پيرو ابلاغ صورت گرفته به ستادهاي اداري تلاش اين است که در سال 91 يک ميليون نفر از شاغلان بخش کشاورزي به عضويت در نظام صنفي کشاورزي در بيايند و شناسنامه‌دار شوند.


مسلمي در توضيح مزيت‌هاي عضويت کشاورزان در نظام صنفي کشاورزي گفت: يکي از مزيتها اين است که يک چهارم بهره‌برداران مي توانند ذيل نظام صنفي قرار بگيرند و بخشي از استانداردهاي شغلي و توليدي خود را رعايت کنند. مزيت بعدي اين است که با توجه به اينکه منابع درآمدي نظام صنفي کشاورزي محدود و فاقد رديف اعتباري است براي تامين آن ديگر نگران نخواهيم بود چون هر چه تعداد اعضا بالا برود گردش مالي نظام صنفي هم بيشتر شده و هزينه‌ها از طريق کشاورزان تامين مي شود.

 

مديرکل دفتر امور تشکل‌هاي کشاورزي سازمان مرکزي تعاون روستايي در عين حال اصلي‌ترين هدف و مسووليت نظام صنفي کشاورزي ايران را دفاع از حقوق اجتماعي و صنفي شاغلان بخش کشاورزي عنوان کرد و افزود: نظام صنفي به نمايندگي از کشاورزان بايد در قبال مصرف کنندگان توليدات کشاورزي مسووليت اجتماعي بپذيرد، قيمت‌ها را کنترل و غذاي سالم توليد کند و به مصرف کنندگان اين تضمين را بدهد که در بلند مدت امنيت غذايي جامعه را برطرف کند.

 
نظرات بینندگان
 
   
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر*
   
http://www.bimeh.biz

 
 
 
بانک جامع اطلاعات نمایندگان بیمه